Källa:

Typ: Personkälla
Tidpunkt: 2019-2021
Namn: Rose-Marie J
Övrigt:
Rose-Marie kontaktade oss i december 2019 om ett fel i en av de äldre Skeppstedts-smedernas data, vilket ledde till ett utbyte av information och foton om hennes gren Skeppstedt-släkten m.m.
Hon är ättling till Ulrika Wilhelmina Skeppstedt (HE029-1.2.9.5.3).

Utelämnad text.

Familjesidor som hänvisar till den här källan:
"han" och "hon" - HE029-3.3.8.5.1.2.2
Adolf Fredrik Skeppstedt - OP000.5.8
Adolf Skeppstedt och Alma Louise Bergström - HE014-1A.3.2.4.1
Agda Karlsson - HE029-1.2.9.5.7.1
Alexander - HE029-1.2.9.5.3.2.4.5.2
Alf - HE029-1.2.9.5.3.1.3
Allan Fredriksson och Irma Karlén - HE029-1.2.9.5.3.6
Anders Andersson och Sophia Carlsdotter - HE029-1.4
Anders Gustaf Norberg - HE029-1.2.8.2
Anders Gustaf Skeppstedt och Kristina Wilhelmina Berggren - HE014-1A.3.1.5
Anders Jonsson och Carin Andersdotter - Z029-11
Anders Jönsson och Stina Lisa Skeppstedt - HE029.2
Anders Petter Skeppstedt och Eli Martinsdatter - HE014-1A.3.2.4
Anna - HE029-1.2.9.5.7.4.1.2.1
Annette - HE029-1.2.9.5.7.4.2.2
Arne Skeppstedt och Marianne Elisabeth Palmqvist - HE014-1A.3.3.1.6.1
Arne och Elsy - HE029-1.2.9.5.3.2.5
Artur Valfrid Skeppstedt - HE029-1.2.9.7.4.1
August Skeppstedt och Axelina Hallgren - HE029-3.3.8.5
August Skeppstedt och Elisabet Dillman - HE029.1.6.4.1
Axel Allan Skeppstedt och Tyra Ingegärd - HE014-1A.3.4.1.1.1
Axel Skeppstedt och Anna Berglund - HE029-3.3.7-2.3.4
Axel Skeppstedt och Augusta Linnea Eriksson - HE029-1.2.9.2.2.6
Axel Teodard Skeppstedt och Elin Charlotta Jansson - KR000.5
Bengt Göran och Ann Katrine - HE029-1.2.9.5.7.9.2
Börje och Rose-Marie - HE029-1.2.9.5.3.2.4A.1
Carl Bergman och Josefina Pettersson - OE003.4
Carl Erik Skeppstedt och Edit Karolina Sundström - HE029-1.2.9.2.2.2
Carl Fredrik Skeppstedt och Anna Kajsa Nilsdotter - HE029-1.2.4.1
Carl Gustaf Ferdinand Carlsson och Charlotta Schultz/Schoultz - HE029-1.2.4.1.2
Carl Johan Adolfsson och Sofia Larsdotter - ZZ12951
Carl Julius Eriksson och Berta Karlén - HE029-1.2.9.5.3.5
Charles Ericksen och Gustava Skeppstedt - HE014-1A.3.2.5
Christer och Solveig - HE029-1.2.9.5.3.2.4.2
Christian - HE029-1.2.9.5.3.2.4.5.1
Christine Skeppstedt - HE014-1A.3.2.7
Claes Adam Norberg och Lovisa Beckman - HE029-1.2.8.4
Claes Carlsson och Anna Ersdotter - HE029-1.2
Clara Amalia Carlsdotter - HE029-1.2.4.1.3
Conny och Brita-Lisa - HE029-1.2.9.5.3.2.2.2
Edvard Skeppstedt och Mimmi Palm - GM000.1.5.1
Einar Hallberg och Maria Karlén - HE029-1.2.9.5.3.2
Eric Adolf Skeppstedt och Johanna Mathilda Andersdotter - HE029-3.3.8.8
Eric Jansson Winter och Anna Jansdotter - Z029-12
Erik Bengtsson och Carolina Skeppstedt - HE014-1A.3.1.1
Erik Gustaf Olofsson och Christina Bork - OP000.5
Erik - HE029-1.2.9.5.3.2.3.1.1
Eva - HE029-1.2.9.5.3.2.6.7
Folke Vilhelm Bertil Karlsson och Berta Karlén - HE029-1.2.9.5.3.5A
Frans Axel Skeppstedt och Anna Sofia Eriksdotter - HE029-3.3.7-2.3
Frans Oskar Karlsson Sköldberg och Sissa Nilsdotter - HE029-1.2.4.1.5
Frans Otto Skeppstedt - OP000.5.3
Frans Skeppstedt och Andrina Sjö - HE029-3.3.8.7
Fredrik - HE029-1.2.9.5.3.2.6.4.1
Gunnar Erik Karlsson - HE029-1.2.9.5.7.7
Gustaf Adolf Rock och Maria Sofia Skeppstedt - GM000.1.5.2
Gustaf Adolf Sandberg och Mary Elisabeth ? - HE029-3.3.7-2.3.2.3
Gustaf Albin och Margareta Ingeborg - HE029-1.2.9.5.7.6
Gustaf Persson och Kerstin Månsdotter - HE120
Gustaf Skeppstedt och Appolonia Björkman - HE014-1A.3.2
Gustaf Skeppstedt och Cathrina Olsdotter - HE014-1A.3
Guy och Lisbet - HE029-1.2.9.5.3.2.4.4
Gösta Terstad och Runa Skeppstedt - HE014-1A.3.3.1.6.2
Hans och Christel - HE029-1.2.9.5.7.4.2
Hans - HE029-1.2.9.5.3.2.6.1
Harald Carlén och Jenny Matilda Viktoria Theorin - HE029-1.2.9.5.3.4
Harry och Asta - HE029-1.2.9.5.3.2.2
Harry och Britt Marianne - HE029-1.2.9.5.7.9
Helge och Greta - HE014-1A.3.3.9.1.3
Henrik Ovén och Maria Catharina Klingzell - HE029.2.2B
Henrik och Lise-Lott - HE029-1.2.9.5.7.4.2.1
Herbert Skeppstedt och Mary Hellström - HE014-1A.3.3.9.1.1
Hildebert Geneviève Celestin Lacrosil och Anna Emilia Karlsson - HE029-1.2.9.5.7.3A
Ingemar och Ewa - HE029-1.2.9.5.7.4.1.1
Jacob Nyman och Anna Cajsa Skeppstedt - HE029-1.2.3
Jan Möller och Cathrina Olsdotter - HE014-1A.3-2
Jan Olof och Kerstin Margareta - HE029-1.2.9.5.3.6.1
Jan-Olof och May - HE029-1.2.9.5.3.2.4
Johan Skeppstedt och Elin Öberg - HE029-3.3.7.3.3
Johannes Skeppstedt och Aurore Wåhlström - HE014-1A.3.3.1.6
Karl Allan Karlsson och Maj Adelia Johansson - HE029-1.2.9.5.7.10
Karl Axel Karlsson och Dagny Kristina Dahl - HE029-1.2.9.5.7.2
Karl Gustaf Fröjd och Ulrika Wilhelmina Skeppstedt - HE029-1.2.9.5.3
Karl Nilsson Skeppstedt och Emma Emelia Randström - HE014-1A.3.3.9.1
Karl Petrus Skeppstedt och Maria Elofsson - HE014-1A.3.3.1.1
Karl Robert Skeppstedt och Elin Matilda Andersson - HE029-3.3.8.5.2
Karl-Erik och Birgit - HE029-1.2.9.5.3.2.3
Kent - HE029-1.2.9.5.3.2.6.5
Kerstin Maria Elisabet - HE029-1.2.9.5.3.1.2
Kjell och Ewa - HE029-1.2.9.5.3.2.2.1
Knut Emanuel Skeppstedt - HE029-3.3.8.5.4
Knut Martin Karlsson - HE029-1.2.9.5.7.8
Knut Sigfrid Skeppstedt och Dorothea Fryxell Anderson - HE029-3.3.7-2.3.7
Käll - HE029-1.2.9.5.3.2.6.6
Lars Göran Harry och Evie Cathrine - HE029-1.2.9.5.7.9.3
Lars Göran - HE029-1.2.9.5.3.2.5.1
Lars Henrik och Elvy Marine - HE029-1.2.9.5.7.4.1.2
Lars Olofsson och Maria Larsdotter - HE060
Lars och Jeanette - HE029-1.2.9.5.3.2.4.2.3
Leif Tomas och Catarina - HE029-1.2.9.5.3.2.3.3
Lolle och Ing-Britt - HE029-1.2.9.5.3.2.4.3
Martin Karlén och Helga Elisabeth Karlsson - HE029-1.2.9.5.3.1
Martin Skeppstedt och Jenny Teresia Nordqvist - HE029-3.3.8.5.1
Mathias och Marina - HE029-1.2.9.5.3.2.4.3.1
Mats Edling och Iris Skeppstedt-Edling - HE014-1A.3.3.1.6.3
Mikael och Katja - HE029-1.2.9.5.3.2.2.2.1
Måns Andersson och Ingrid Erichsdotter - Z029-1
Nicklas och Sabina - HE029-1.2.9.5.3.2.4.5
Niklas och Petronella - HE029-1.2.9.5.7.4.1.2.2
Nils Skeppstedt och Mildred Johansson - HE029-3.3.8.5.1.2
Olof Ingemar Skeppstedt och Ellen Maria Kristina Palmqvist - GM000.1.8.3.2.4
Oscar Verner Hellerstedt och Ulrica Amalia Skeppstedt - HE029-3.3.6.5.1
Oskar Sundin och Anna Karolina Skeppstedt - HE014-1A.3.3.2.1
Otto Ambrosius Carlsson och Emelie Josefina Carlsdotter - HE029-1.2.4.1.8
Ove Axel och Britt-Marie - HE029-1.2.9.5.3.2.2.3
Ove och Anna Birgitta - HE014-1A.3.3.1.1.2.1
Pehr Andersson och Ingrid Carlsdotter - HE029-1.1
Per August Persson och Johanna Charlotta Norberg - HE029-1.2.8.3
Per Eric Westerberg och Maria Catharina Klingzell - HE029.2.2
Per Göran Martin - HE029-1.2.9.5.3.1.1
Per Lindholm och Helena Skeppstedt - HE029-3.3.4
Peter - HE029-1.2.9.5.3.2.4.2.2
Robert Henry Eriksson och Ingrid Skeppstedt - HE014-1A.3.3.1.1.2
Roland och Enny Marita - HE029-1.2.9.5.7.4.1
Rolf och Ing-Marie - HE029-1.2.9.5.3.2.3.2
Roy A Skepstedt och Pearl Hill - HE014-1A.3.4.8.2
Rune och May - HE029-1.2.9.5.3.2.4A
Stefan och Christina - HE029-1.2.9.5.3.2.3.1
Sune och Aina - HE029-1.2.9.5.3.2.6
Sven Andreas och Sanna - HE029-1.2.9.5.3.2.2.2.2
Sven Lennart Finnström och Elsa Charlotta Skeppstedt - HE029-3.3.7.3.3.3
Sven Runo Forsberg och Alma Olivia Karlsson - HE029-1.2.9.5.7.4
Sven Verner Lindqvist och Irma Karlén - HE029-1.2.9.5.3.6A
Tobias och Malin - HE029-1.2.9.5.7.4.1.2.3
Tobias - HE029-1.2.9.5.3.2.6.4.2
Tommy och Ann-Christin - HE029-1.2.9.5.3.2.6.3
Tommy och Linda - HE029-1.2.9.5.3.2.4.2.1
Torsten och Ulla Carina - HE029-1.2.9.5.3.2.6.4
Ulf Matts Christer - HE029-1.2.9.5.7.9.1
Ulrik Skeppstedt och Regina Vilhelmina Holmberg - HE029-3.3.7-2